با این روش ها در حین رژیم لاغری پوست خود را شاداب نگه دارید

رژیم لاغری و پوست

بسیاری از افراد، زمانی که حرف از رژیم های کاهش وزن می شود، به یاد تجربیات تلخی می افتند. تجربه ی شخصی خود یا اطرافیان، که با رژیم کاهش وزن، پوست آنها افت کرده، و زیبایی و شادابی قبل از رژیم را از دست داده و این باعث واهمه از رژیم برای آنها شده. با رعایت نکات زیر، تا حدود زیادی می توان از این اتفاق ناخوشایند جلوگیری کرد. همراه کلینیک نارنجستان باشید 

 

چگونه در حین رژیم های لاغری مراقب سلامت و شادابی پوست تان باشید:

آهسته وزن كم كنید:

كاهش وزن سریع بیشترین آسیب را به كلاژن محافظ پوست وارد می‌كند این لایه در حفظ حالت ارتجاعی بسیار مفید بوده و ماده ای پروتئینی بوده لذا برای سنتز مجدد آن تامین حداقل انرژی در طول روز ضروری می‌باشد، رژیم‌هایی كه توسط افراد غیر متخصص و غیر متبحر اعمال می‌گردد، بدلیل عدم در نظر گرفتن این نكات بیشترین آسیب را به سلامت پوست و موی شما وارد خواهند نمود. متخصصین تغذیه حداكثر كاهش 2 كیلوگرم در ماه را برای چاقی‌های غیر بیمار گونه افراد معمولی متناسب می‌دانند.

به مقدار فراوان آب بنوشید:

كاهش وزن سریع به طور عمده بدلیل از دست دادن مایعات بدن می‌باشد كه یكی از عوارض مخرب آن جمع شدگی پوست و تیرگی آن بدلیل تجمع ملانین می‌باشد، نوشیدن آب حداقل 8 لیوان در روز به استثنای بیماران كلیوی و مبتلایان به پرفشاری خون، بهترین راه مقابله با آن می‌باشد.

از فیتوكمیكال‌ها و آنتی اكسیدان‌های گیاهی در طول روز استفاده نمایید:

1.میوه‌ها و سبزیجات غنی از ویتامین‌ها:

ویتامین‌های محلول در آب از جمله ویتامین C نقش بسیار مهمی در تضمینبازسازی كلاژن پوست دارند؛ لذا مصرف مركبات، سبزیجات برگ سبز از جمله كلم بروكلی و فلفل دلمه‌ای بدلیل غنی بودن از نظر اسید اسكوربیك و دارا بودن آنتی اكسیدان‌های قوی در طول روز می‌تواند محافظ پوست شما باشد.

2.از شوید و شیرین بیان استفاده كنید:

این دو تركیب گیاهی قوی دارای تاثیر مثبت در افزایش متابولیسم بدن و نیز كاهش التهابات و تیرگی پوست می‌باشند لذا استفاده خوراكی و موضعی این تركیبات زیر نظر متخصصین می‌تواند منجر به افزایش سلامت و شادابی پوست شما در طی دوره‌های كاهش وزن باشد.

3.از زردچوبه و زنجبیل استفاده نمایید:

استفاده متعادل از ادویه جات بوی‍ژه زردچوبه و زنجبیل با افزایش متابولیسم پایه، روند كاهش وزن شما را تسهیل و تسریع نموده و با كاهش عملكرد مسیرهای التهابی بدن از صدمات پوستی پیشگیری می‌نمایند.

4.چای سبز بنوشید:

مصرف 2-3 فنجان چای سبز در روز بدلیل داشتن آنتی اكسیدان قوی به نام كاتچین‌ها می‌تواند آسیب‌های ناشی از آلودگی‌ها و استرس اكسیداتیو در بدن و پوست را بكاهد.

غذاهای آب پز بخورید و از سرخ كردنی‌ها بپرهیزید:

تهیه غذاها به روش بخار پز كردن و آب پز نمودن منجر به حفظ ویتامین‌ها و آنتی اكسیدان‌های طبیعی بویژه در سبزیجات می‌گردد، سرخ نمودن غذاها محتوای چربی و انرژی غذاها را افزوده و ویتامین E كه از دوستداران سلامت پوست است را ازبین می‌برد، لذا با مصرف مواد غذایی طبیعی و بخارپز گام مهمی در مراقبت از بدن خود برداریم.

متنوع و متعادل غذا بخورید:

هریك از گروه‌های غذایی تامین كننده بخشی از مواد مغذی مورد نیاز ما می‌باشند؛ لذا با مصرف متعادل هر یك از این مواد از تامین نیازهای بدنمان اطمینان حاصل كنیم. در این میان توصیه می‌گردد با محدود كردنگوشت قرمز، مصرف ماهی، كاهش مصرف قند و روغن و افزایش مصرف میوه و سبزی سلامت بدنمان را نیز در كنار شادابی پوست‌مان حفظ كرده و به وزن ایده‌آل دست یابیم.

منبع:avayesalamati.com ، سیمرغ

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Web Statistics