خلاص شدن از شر چاقی‌های موضعی

لاغری موضعی

لاغر شدن آرمان همیشگی افراد چاق است و به همین دلیل به روش های مختلفی روی می آورند که بتوانند از شر چربی های اضافی خلاص شوند. در این میان چاقی موضعی بیشتر افراد چاق را به زحمت می اندازد. در واقع چاقی موضعی در نواحی مختلف بدن است که باعث شده این افراد اندام نامتناسبی داشته باشند.
بدون شک دلیل اصلی اضافه وزن افراد، نداشتن تناسب بین کالری دریافتی و کالری مصرفی آنهاست که این کالری اضافی به صورت چربی در شکم، پهلو، ران و باسن جمع می شود. البته نظریه های متفاوتی در مورد چگونگی انباشته شدن چربی در بدن وجود دارد، اما نکته مهم این است که گاهی چربی ها به انباشته شدن در یک منطقه خاص تمایل دارند و همین موضوع باعث بروز چاقی های موضعی می شود.
از طرفی این نوع چاقی ها در سنین کودکی هم دیده می شوند، ولی بعد از دوران بلوغ بیشتر بروز می کنند و آب کردن شان هم کار بسیار سختی است و با ورزش یا رژیم صرف نمی توان از شر آنها خلاص شد.

چاقی موضعی ارثی است؟
براساس پژوهش های مختلف، وراثت در ایجاد چاقی موضعی تأثیر چندانی ندارد و نوع تغذیه و سبک زندگی افراد است که باعث تجمع چربی در نواحی مختلف بدن می شود. به عبارت دیگر، وراثت فقط در نوع چاقی موثر است به طوری که کالری دریافتی اضافی خانم ها در ناحیه شکم، باسن و بازوها انباشته می شود، اما در آقایان بیشتر، بحث چاقی شکمی مطرح است. همچنین مطالعات علمی نشان می دهند افرادی که به صورت بی رویه از قرص های ضدبارداری، آرامبخش و قرص های ضداشتها مصرف می کنند، ممکن است بعد از مدتی دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و بازو شوند.

آب کردن چربی های موضعی
متخصص طب فیزیکی مصرف روزانه شش تا هشت لیوان آب برای افزایش متابولیسم بدن در از بین بردن چاقی موضعی موثر خواهد بود، اما بدون شک تاثیر ورزش از همه آنها بیشتر است. به عبارت دیگر، ورزش، بخش بسیار مهمی از برنامه کنترل وزن است و اولین و بهترین پیشنهاد برای خلاصی از شر چاقی های موضعی محسوب می شود. در واقع با انجام نرمش های ملایم هنگام شروع کار و سپس انجام ورزش های استقامتی، مثل دویدن با ریتم آرام و شنا کردن، حتی بدون رژیم دو تا سه کیلوگرم از وزن بدن شما پس از مدتی کاهش می یابد. در واقع انجام این دو ورزش به ظاهر ساده علاوه بر کاهش وزن و رفع چاقی های عمومی به طور خاص باعث آب شدن چربی های ناحیه شکم، ران و باسن می شود. پس اگر دچار اضافه وزن در این نواحی هستید، پیاده روی و شنا ازجمله بهترین گزینه هاست؛ البته به شرطی که تا یک ساعت بعد از ورزش چیزی نخورید و فقط آب بنوشید. از طرفی رفع چاقی های موضعی بسیار سخت تر از کاهش وزن و لاغری عمومی است چرا که چربی های ناحیه شکم و باسن بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، مقاوم است و فقط با رژیم از بین نمی رود. بنابراین فقط با ورزش های مناسب است که می توانید با چاقی های موضعی خداحافظی کنید. شاید در ابتدای شروع ورزش، وزن شما کاهش پیدا نکند که دلیل آن جایگزینی بافت ماهیچه ای به جای چربی است، ولی پس از مدتی گردش خون ماهیچه بیشتر می شود و بدن از ذخایر چربی برای تأمین انرژی استفاده می کند. حالا اگر شما در این مرحله یک ورزش خاص را برای کوچک کردن یک ناحیه از بدن انجام دهید، بعد از گذشت یک تا دو ماه موفق به خرد کردن چربی های آن ناحیه و به مرور شاهد کاهش سایز خواهید بود. البته هنگام ورزش برای آب کردن چربی های موضعی باید به انجام حرکات ورزشی خوب فکر کنید و آنها را با دقت و درست انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. همچنین نباید فراموش کنید هر چه چاقی موضعی بیشتر باشد، مدت زمان آب کردن چربی های آن ناحیه هم بیشتر است.

لاغری موضعی با لیزر
هم اکنون لیپولیزر، تکنیکی جدید برای لاغری موضعی و رفع سلولیت است، اما بسیاری از متخصصان معتقدند این موضوع برخلاف تبلیغات موجود همیشه هم بی خطر نیست. به کمک این روش، لیزر به عمقی ترین لایه پوست نفوذ می کند که در آن سلو ل های چربی قرار دارند. گرمای حاصل از لیزر غشای سلولی سلول های چربی را می شکند و باعث آب شدن آنها و دفعشان از طریق ادرار می شود. همچنین گرما محرک کلاژن سازی در پوست است و کشیدگی پوست، رفع چین و چروک های پوستی و رفع سلولیت را به همراه دارد.

لیپولیزر به افرادی پیشنهاد می شود که دچار چاقی موضعی هستند، اما به هر دلیلی با رژیم درمان نمی شود. البته قبل از انجام این تکنیک باید روی فرد متقاضی لاغری یکسری آزمایشات پزشکی صورت بگیرد و سپس لیپولیزر در اتاقی مجهز شبیه اتاق عمل که ضدعفونی شده است، انجام می پذیرد. پس از انجام لیپولیزر که معمولا با بی حسی موضوعی همراه است، فرد تا یک هفته احساس درد دارد و تا 15 روز رفتن به حمام و سونا یا انجام حرکات ورزشی برای او ممنوع می شود. البته نتیجه استفاده از لیزر برای لاغری موضعی دائمی نیست و اگر حواستان به کالری های مصرفی و فعالیت فیزیکی روزانه نباشد، اضافه وزن تان برمی گردد.

لاغری موضعی با دستگاه LPG

این تکنیک روش جدیدی است که با  با افزایش گرمای موضعی و گردش لنفاوی متابولیسم سلولها افزایش می یابد، چربی ها و بافتهای کلاژن می شکنند و پوست نمای صافتری به خود میگیرد. ولی باید در نظر داشت که برای درمان چاقی و داشتن تناسب اندام رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش را همراه با  LPG ضروری است. LPG برای مبارزه اختصاصی با چربی های مقاوم و انباشته شده که در محدوده شکم، ران، لگن، باسن و بازو ها تجمع یافته اند طراحی شده است. بافت های ضخیم و سخت که سلول های چربی را احاطه کرده اند نرم شده و به تدریج به همراه رژیم و ورزش، چربی های مقاوم انباشته شده کم می شوند. صاف شدن، بالا کشیده شدن مناطق فروافتاده باسن، همین طور برطرف شدن چربی های در برگرفته آنها و تراشیده شدن برجستگی پهلو و لگن از معجزات این روش است. از این روش ها در کلینیک تخصصی لاغری نارنجستان به شکل کاملاً علمی توسط سایز متخصص مربوطه استفاده می شود .

منبع : روزنامه جام جم، کلینیک لاغری نارنجستان

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Web Statistics