عملکرد بوتاکس به چه صورت است؟

بوتاکس چروک چشم

بیشتر مردم می‌دانند که امروزه از بوتاکس به‌عنوان یکی از روش‌های درمانی با هدف کاهش چین‌وچروک‌های پوستی استفاده می‌شود. در سال ۲۰۰۲۲ میلادی بود که این روش محبوب و مشهور، برای بازگرداندن جوانی به پوست و کاهش نشانه‌های پیری وارد بازار همگانی شد. بوتاکس علاوه بر کاربرد ویژه‌اش در حوزه زیبایی، مصارف دیگری هم از منظر پزشکی دارد. فرمولاسیون بوتاکس با استفاده از ترکیب سمی موجود در باکتری بوتولیسم تنظیم می‌شود.

بوتاکس یا سم اونابوتولینوم نوع A، اولین بار در سال ۱۹۶۰ میلادی توسط یک چشم‌پزشک و برای درمان بیماران مبتلا به انحراف چشم مورد استفاده قرار گرفت. بوتاکس، عملکرد مثبتی برای درمان این بیماری چشم داشت، چون عضله‌های درگیر با انحراف چشم را از کار می‌انداخت. عملکرد بوتاکس در مقابله با چین‌وچروک‌ها نیز مشابه با عملکرد قبلی است. به‌گفته یکی از متخصصان، «دقیقا مثل تاثیر بوتاکس بر عضله‌های چشم، عضله‌های مسبّب به‌وجود آمدن چین‌وچروک‌ها هم با استفاده از این ماده از کار می‌افتند. همین وضعیت، ظاهر جوان‌تر و زیباتری به پوست افراد می‌بخشد.

برای افرادی که دنبال راه‌هایی با کم‌ترین حالت تهاجمی و راه‌هایی به غیر از جراحی می‌گردند، بوتاکس واقعا فوق‌العاده است». این روش درمانی در مطب پزشک انجام می‌شود و به بی‌حسی موضعی نیاز دارد. نتایج حاصل از آن هم معمولا بین ۳ تا ۴۴ ماه دوام می‌آورند.

منبع : کلینیک نارنجستان

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Web Statistics