10 نکته طلایی برای محافظت و زیبایی پوست

10 قانون طلایی برای محافظت از پوستفکر می کنم همه با این مطلب که پوست صورت یکی از مهمترین و حساس ترین نقاط بدن ماست اتفاق نظر داریم.بعضی از عادتهای  روزمره زندگی ما، تاثیرات حیاتی بر روی پوست خواهند داشت و باعث می شوند که برای تمام سال چهره ای زیبا و درخشان داشته باشیم . فرقی نمی کنه که جنس پوست شما از چه نوعی باشه..ما در کلینیک تخصصی سلامت و زیبایی نارنجستان و در ادامه مطلب به بیان 10 عادت حیاتی سلامت و زیبایی پوست می پردازیم:

 

 

 

 

قانون اول

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

مراقبت های ویژه برای هرنوع پوست

به منظور محافظت و همچنین احترام گذاشتن به پوستمان، قبل از هر چیز باید مطمئن بشیم از محصولی که در حال استفاده آن هستیم به صورت ویژه مناسب پوستمان طراحی و ساخته شده باشد. برای نمونه باید بدونیم که نیازهای پوست خشک و پوست چرب با همدیگه متفاوتن.

 

قانون دوم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

به نواحی حساس و آسیب پذیر توجه ویژه داشته باشیم

بعضی از بخش های صورت ( پشت پلک چشم، لب، و …) پوستی بسیار زیبا، و در عین حال حساس و آسیب پذیر دارند. این بخش ها به مراقب ویژه ای نیاز دارند، مخصوصاً ناحیه پشت پلک چشم و همینطور هم لب هایمان. این نواحی از صورت نسبت به سایر قسمت های صورت از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و نیازمند توجه ویژه می باشند.

 

قانون سوم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

استفاده از پاک کننده های ملایم و لطیف

اولین قدم مراقبت از پوستهای حساس، با پاک کردن آرایش از روی پوست صورت می گیرد. برای راحتی و آرامش و در عین حال احترام به تعادل طبیعی پوست، باید از پاک کننده های با pH خنثی، و مخصوصاً فرموله شده برای پاک کردن لایه اپیدرم(اپیدرم، خارجی ترین لایه پوست می باشد) استفاده کرد.

 

قانون چهارم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

چشم ها: ناحیه ای بسیار حساس

پوست پشت پلک چشم، 10 برابر حساس تر و نازک تر از سایر قسمت های پوست صورت است. بهتر است آرایش این ناحیه را به نحوی متفاوت و با حساسیت بیشتر نسبت به سایر نواحی صورت پاک و تمیز کنیم.

 

قانون پنجم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

لایه برداری پوست امری ضروری است

هفته ای یک یا دو بار از انواع روشهای لایه برداری پوست استفاده کنید. این کار در آرامش و راحتی پوست بسیار تاثیر گذار است. محصول لایه برداری ای با pH خنثی که برای صاف و نرم کردن پوست مناسب است  را انتخاب کنید.

 

 قانون ششم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

استفاده از مرطوب کننده ها امری ضروری است

70% از لایه درم و همچنین 15% از لایه اپیدرم را آب تشکیل می دهد. ضروری است که برای انتخاب مرطوب کننده روزمره خود، از محصولاتی که باعث ایجاد تعادل در میزان سطح آب موجود در پوست می شوند استفاده گردد. بهتر است به طور منظم از ماسک های مرطوب کننده استفاده شود.

 

قانون هفتم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

ترجیحاً از لوازم آرایش غیر حساسیت زا استفاده کنید

برای کاهش احتمال حساسیت نشان دادن پوستتان به برخی محصولات که ممکن است مناسب پوست شما نباشند، از لوازم و محصولات آرایشی که دارای فرمولهای غیر حساسیت زا هستند و همچنین برای تمامی انواع پوست(حتی پوست های حساس) فرموله شده اند استفاده کنید.

 

قانون هشتم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

استفاده از ضد آفتاب ها

فرقی نمی کند که چه فصلی از سال باشد، محصولاتی که تاثیر اشعه های آفتاب را بر روی پوست کم می کنند استفاده کنید. این محصولات تاثیر زیان بار اشعه خورشید که پیری زودرس پوست را تسریع می بخشد از بین می برند و یا تا حد ممکن کاهش می دهند.

قانون نهم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

مراقب استرس های خارجی باشید!

آلودگی، سیگار، دود، اضطراب و نگرانی …. همه اینها از عوامل مخرب بر روی پوست می باشند. پس قبل از ترک منزل، به منظور حداقل کردن تاثیرات بیرونی، حتماً از محصولات مراقبت از پوست استفاده کرده و پس از برگشت به منزل نیز از محصولات پاک کننده و تمیزکننده پوست استفاده نمائید.

 

قانون دهم

10 قانون طلایی برای محافظت از پوست

به لب هایتان بی توجه نباشید!

به محض احساس نیاز، از کرم های ترمیمی لب استفاده کنید. از توجه  چندباره به این منطقه حساس از صورت خود، به هیچ عنوان دریغ نکنید!

 

 

 

امیدواریم از این مطلب استفاده و لذت کافی را برده باشید.در صورت داشتن هرگونه سوال، پیشنهاد و انتقاد در مورد هر یک از مطالب، از قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Web Statistics