نکات پاییزی برای زیبایی پوست

نکات زیبایی پوست در فصل پاییز

می‌توان گفت شایع‌ترین مشکلی که در هوای سرد برای بسیاری از افراد اتفاق می‌افتد، خشکی آزاردهنده دست‌ها است. البته چنین اتفاقی اصلا غیرعادی نیست، چون دست‌ها معمولا در معرض تماس با عناصر مختلفی قرار می‌گیرند و همه ما هم از آن‌ها خیلی استفاده می‌کنیم. با این‌حال، بیشتر ما رسیدگی به دست‌ها را در برنامه‌های مراقبت از پوست فراموش می‌کنیم.

باید توجه داشته باشیم که پوست دست‌ها مثل پوست قسمت‌های دیگر بدن، به‌اندازه کافی چربی طبیعی تولید نمی‌کند. به همین دلیل است که دست‌ها خیلی بیشتر مستعد ابتلا به خشکی هستند و احتمال چنین اتفاقی خصوصا در آب‌وهوای سرد بیشتر می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید از خشکی دست‌ها در فصل پاییز جلوگیری کنید، حتما سراغ مرطوب‌کننده‌هایی بروید که حاوی عناصری مثل روغن زیتون، روغن جوجوبا و ریشه گل ختمی هستند.

تغییرهای کوچک در رژیم غذایی، واقعا با تفاوت‌های بزرگی در سلامت پوست همراه هستند. برای مثال، بسیاری از ما هنوز هم نوشیدن آب کافی را جدی نمی‌گیریم،‌ در صورتی که نادیده گرفتن این کار می‌تواند باعث خشکی پوست و پوسته‌پوسته شدن گردد. کسانی که با خشکی شدید پوست در فصل پاییز روبه‌رو هستند، باید روزانه ۸ لیوان آب بنوشند. متخصصان معتقدند که انجام دادن این کار برای محافظت از پوست در فصل پاییز و زمستان واقعا ضروری است.

کلینیک نارنجستان

سلامتیسم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Web Statistics