زیبایی و لطافت پوست با ماسک شیر

زیبایی و لطافت پوست با ماسک شیر ماسک شیر همیشه به عنوان یکی از بهترین ماسک ها برای سلامت پوست بوده است . این ماسک بدلیل داشتن مواد مورد نیاز پوست و ویتامین های مفید برای پوست جز ماسک های موثر بوده است. ماسک شیر بدلیل آسان بودن تهیه آن و کم هزینه بودن همیشه جز محبوب ترین ماسک ها بوده است و ما امروز قصد داریم در وبسایت کلینیک لاغری، تناسب اندام، زیبایی، پوست و مو و دندان پزشکی نارنجستان و در راستای اهداف خود یعنی زیبایی پوست شما آموزش جامع و کامل ساخت ماسک شیر را قرار دهیم. لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید:

برای اینكه پوست شما نرم شود یك تكه پارچه از جنس پنبه را در شیر فروببرید تا خوب خیس بخورد آنگاه آنرا روی صورت خود بكشید و بگذارید به مدت نیم ساعت الی 45 دقیقه روی پوستتان بماند. سپس صورت خود را با آب بشورید.

به اندازه یك قاشق چای خوری نمك را در دو قاشق سوپ خوری شیر بریزید و به هم بزنید. هنگام خواب به صورت خود بمالید این كار باعث می شود تا پوست صورت شما را فوق العاده نرم شود.

برای روشن تر كردن پوست صورت دو عدد مغز بادام در داخل شیر بریزید و هنگام خواب به صورت خود بمالید.

برای كم كردن اثر و ردهای لك های سفید و روشن پوست دو عدد نخود را در شیر خیس کنید .  بهتر است نخود ها را بكوبید سپس آنرا از شب بگذارید تا صبح خوب خیس بخورد. صبح روز بعد آنرا صاف كنید و مقدار كمی پودر زردچوبه و دو الی سه قطره آبلیمو به آن اضافه کنید. آنگاه حاصل را به صورت خود بمالید و بگذارید به مدت نیم ساعت بماند. حال می توانید صورت خود را بشویید.

برای شفافیت پوست یك قاشق سوپ خوری شیر را با یك قاشق چایخوری هویج و یك قاشق چایخوری آب پرتقال و یك قاشق چایخوری عسل آب شده مخلوط كنید. آنها را روی صورت خود بمالید و بگذارید مدت 15 دقیقه در همین وضعیت بماند.

یكی دیگر از ماسك هایی كه پوست را صاف و نرم می كند به این صورت تهیه می شود. یك قاشق چایخوری آب لیمو شیرین و یك قاشق چایخوری كوبیده مغز كدو را با نصف قاشق چایخوری خامه مخلوط كنید. در پایان چند قطره گلاب اضافه كنید. ماسك شما حاضر است. آكنون آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه در همین وضعیت بماند.

برای روشن تر شدن و شفافیت پوست و بهبود گردش خون در پوست به این روش عمل كنید. یك قاشق چایخوری نخود سبز كوبیده را در یك قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط كرده و به شیر اضافه كنید. سپس آنرا به صورت خود بمالید. تا وقتی كه در پوست خود احساس سفتی كنید بگذارید این ماسك روی صورت شما بماند. آنگاه صورت خود را پاك كنید.

برای نرم تر شدن پوست خشك و زبر دو قاشق چایخوری خامه ( سر شیر ) را با یك قاشق چایخوری روغن بادام و چند قطره گلاب مخلوط كنید. ماسك حاصل را به صورت خود بزنید و بگذارید به مدت نیم ساعت بماند سپس صورت خود را با آب بشویید.

در كنار استفاده از ماسك هایی كه با شیر تهیه می شوند و اثر مثبت بر پوست شما دارد، با نوشیدن یك لیوان شیر در روز علاوه بر  شفافیت صورت، سلامتی دندان، ناخن ها، مو ها و چشم های و در نتیجه زیبایی خود را تضمین كنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Web Statistics