ویژه چاق‌ها: لاغری موضعی در قسمت صورت

لاغری موضعی در صورت

در حالی که از نظر فنی، نمی‌توان تنها در یک ناحیهٔ خاص، به صورت موضعی وزن کم کرد اما تنها شما نیستید که فکر می‌کنید چطور بخشی از بدنتان، مثلا صورتتان، را لاغر کنید! کاهش وزن، بطور همزمان و در کل بدن اتفاق خواهد افتاد. با این حال، خوشبختانه می‌توانید کارهایی انجام دهید تا صورتتان باریک‌تر به نظر بیاید.

برای آنکه بدانید چطور صورتتان را باریک‌تر جلوه دهید نکات زیر را در نظر داشته باشید، همراه کلینیک نارنجستان باشید…

اگر اضافه وزن دارید یا اینکه چاق هستید، می‌توانید بواسطهٔ کاهش وزن، صورتتان را هم لاغر‌تر کنید. معمولاً چربی اضافهٔ بدن، اول از صورت محو می‌شود. پس اگر به این فکرید که چطور صورتتان را لاغر کنید، در حالیکه کلاً اضافه وزن دارید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تلاش کنید تا وزنتان را کاهش دهید. یک برنامهٔ غذایی سالم و کم چرب داشته باشید و به اندازهٔ مناسبی تمرین هوازی انجام دهید.

مصرف نمک و شکرتان را کاهش دهید
بسیاری از متخصصین تغذیه بر این باورند که افزایش وزن در صورت، بدلیل حبس شدن آب بجای چربی در این ناحیه است. وجود شکر و نمک در برنامهٔ غذایی شما می‌تواند باعث احتباس آب و در نتیجه چاق شدن صورت شما شود.

پس برای اینکه صورتتان لاغر‌تر شود، نمک و شکر را از رژیم غذایی خود قطع کنید. یک برنامهٔ غذایی کم نمک و کم چربی، سرشار از گوشت کم چرب، میوه، و سبزیجات در کنار غلات سبوس‌دار داشته باشید.

به مقدار مناسبی آب بنوشید

اگر به اندازهٔ کافی آب ننوشید، بدنتان به احتمال بیشتری آب ذخیره خواهد کرد. شاید این بدین دلیل باشد که بدنتان گمان می‌کند آب به اندازهٔ کافی که نیازهای بدنتان را پوشش دهد وجود ندارد. پس شروع به ذخیرهٔ آب برای روز مبادا خواهد کرد. بسیاری از این آب‌هادر نواحی صورت، گونه و اطراف چشم ذخیره شده و جلوهٔ پف کرده‌ای به صورت می‌دهد. حداقل ۲ لیتر آب در روز بنوشید تا از ذخیرهٔ آب پیشگیری نمایید.

اگر با نوشیدن این مقدار آب مشکل دارید، به جای آن میوه و سبزیجات بیشتری بخورید. میوه و سبزیجات هم حاوی آبند و به بدن شما کمک می‌کنند تا هیدراته بماند. همچنین حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هم هستند و برای سلامت شما مفیدند. فیبر درون میوه و سبزی هم کمک می‌کند تا برای مدت بیشتری سیر باشید، در نتیجه کاهش مصرف خوراکی‌های شور، شیرین و چرب برایتان راحت‌تر خواهد شد.

دارو‌هایتان را بررسی کنید
بسیاری از دارو‌ها، چه آن‌هایی که با نسخه فروخته می‌شوند، چه آن‌هایی که همه جا در دسترسند، می‌توانند باعث احتباس آب در صورت شوند. اگر می‌خواهید صورتتان لاغر شود، باید مصرف داروهایی که باعث حبس آب در صورت می‌شوند را کاهش داده یا قطع کنید. البته حتما پیش از چنین کاری با پزشکتان درباره داروهای تجویز شده مشورت کنید و از او دربارهٔ جایگزین‌های آن دارو سوال کنید، جایگزینی که آب را حبس نکند. یادتان باشد باید هر دارویی که دکترتان تشخیص می‌دهد و لازم می‌داند را مصرف کنید، حتی اگر باعث شود صورتتان پف کند.

از مصرف الکل بپرهیزید
الکل هم یک عامل شایع دیگر برای چاقی صورت است. الکل نیز منجر به کم آبی بدن، و نتیجتاً احتباس آب در صورت می‌شود. همچنین حاوی مقدار زیادی کالری تهی است، پس اگر می‌خواهید صورتتان یا هر جای دیگر بدنتان لاغر شود، باید به نوشیدن الکل یک نه جدی بگویید.

منبع : کلینیک لاغری نارنجستان

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Web Statistics